KARŞIYAKA İÇİN GÖNÜLLÜ 10 BİN KİŞİ ARANMAKTADIR.

KARŞIYAKA İÇİN GÖNÜLLÜ 10 BİN KİŞİ ARANMAKTADIR.

 

AŞAĞIDA YAZILACAK HERŞEY BENİM ŞAHSIM İÇİNDE GEÇERLİDİR

30 Mayıs Karşıyaka için bir milattı.Karşıyaka taraftarının holding ve belediye’ye haykırışı idi.O seçimlerde halk olarak biz taraftarlar kazandık.Az çok neler olabileceğini tahminde edebiliyorduk.Belediye deplasman otobüsünü geri çekti.Ardından pınar ekonomiyi bahane ederek vereceği parayı yarıya indirdi.O da yetmezmiş gibi basketbol şubeyi kontrol etme bahanesi ile yeniden kulüp yönetiminde söz sahibi olmak istedi.Sponsor arayışları bizim elimizi kolumuzu bağladı vs vs.

Bu kötü gidişhata birde dün birkaç isimin yönetimden istifası eklenince sabırsızlanan taraftar 35 gün önce omuzlarında taşıdığı başkan ve yeni yönetimi istifaya davet etti.Peki bizler taraftar olarak elimizden gelen herşeyi yaptık mı?

Yeri geldiğinde Atatürk’e toz kondurmayan bizler acaba Atatürk’ü seveceğiz derken sadece yarım ağızla mı? Seviyoruz dedik onun hayatından hiç mi ders almadık?

Yukarıda yazdığım şeylerle Atatürk’ün hayatından ne gibi bir bağlantı kurulabilir.

Evet yıllar önce Atatürk’te bizler gibi kurtuluşu halkla bütünleşerek aşabileceğini düşündü.Anadolu bitap yokluk diz boyu memleket borç içinde devraldı.O inandı onunla birlikte halkta inandı.Evet onada karşı çıkanlar oldu ama o yılmadı.Halktan kaçmadı.

Halk kurtuluş savaşı için ekmeğini,çapasını,sandıktaki gömleğini,varsa bayram için ayırdığı yeni çarığını kurtuluş ordusuna verdi.Yetmedi analar cepheye mermi taşıdı.Anlat anlat kurtuluş savaşı destanı bitmez.

Şimdi Atatürk’ün devraldığı Anadolu ile 20 milyon Tl borca batmış tüm oyuncuları dağılmış tüm hocaları gitmiş tüm desteğini kaybetmiş Karşıyaka’nın ne farkı vardır.

Peki ben dahil yine tekrarlıyorum bizler ne halt ettik bu taraftar halk aydınlanması hareketinde hiçbir şey evet hiçbir şey bizden bir halt olmaz Atatürkçüyüz diye kıçını yırtan bizlere Atatürk yaşadığı hayatla hiçbir şey öğretememiş.

Bizler klavye başına geçmiş yok yönetim böyle salla küfürü yok baba böyle salla küfürü yok belediye şöyle salla küfürü sadece klavye şovalyesi olarak Karşıyaka Birliği ve Dayanışma Derneği,Karşıyaka Hareketi,Karşıyaka Çarşı,KSK list,1912List vs vs hepimiz facebookta şov yaptık.

Eğer ki Atatürkçüyüz diye geçiniyorsak onun halkı gibi davranmalıyız.

Bize gönüllü 10 bin tane Karşıyaka’lı lazım.Bu sayı facebook şovalyeleri olarak bizlerin sayısıdır.

Gerçekten yüreğimizde yeşil-kırmızı aşkı var ise 30 mayıstan bu yana taraftar olarak yapmamız gereken ama yapmadığımız şeyleri borçlu olduğumuz bu birlikteliği yapmalıyız.

Sadece 10 bin gönüllü Karşıyaka’lı

Herkes günde 1 Tl Karşıyaka için feda etsin evet 1 Tl ekmek alırken verilen bozuk para üstünden 1 tl

Ayda 30 tl kişi başı

Ayda 10.000 x 30 = 300 bin tl

Yılda 3.600.000 Tl

Belki benim söylediğim sizce salakça gelebilir 3000 üyenin dahi yıllık 60 Tl’lik kulüp aidatını vermediği bir yerde kişi başı günde 1 Tl’den aylık 30 Tl verir mi? Diye

Bizler seçimlerden önce başımıza gelebilecekleri tahmin edebilen kişileriz facebookta bende yazılanları takip ediyorum yeri geliyor bende klavye şovalyeliği yapıyorum.Eğer olabilecekleri zamanında görebilseydik 10 bin kişi 35 günde 2 aylık para toplayıp bu kulübe 600 bin Tl kazandırabilirdik.Ben burada saadet zincirinden bahsetmiyorum Atatürkçü Karşıyaka’nın sponsor arayacağı yerine halkla bütünleşerekte parasal sorunun en azından bir kısmını atlatabileceğinden bahsediyorum.

Hayal aleminde dolaşan bir don kişot’un sözleri olarak yazdıklarımı algılayabilirisiniz.Ama ben her ay uzakta olduğum için kredi kartımdan kulübün 30 Tl çekmesini bağış olarak kesilmesine razıyım yeterki bu çözümsüzlük azda olsa aşılsın.İnanın bu söylediklerim yapılmış olsaydı ki 1 aylık gecikmeyi telafi edebiliriz.Eylül ayına kadar en azında Voleybol şubesinin yıllık bütçesini çıkartmış olurduk.

Karanlığa Küfür Etmeyelim Günde 1 TL Kurtuluşumuzdur.

Saygılarımla

Rasim ÇELEBİ.

Bir Cevap Yazın