KARŞIYAKALI OLMAK DELİLİKTİR..!

Bu ilk yazım biraz heyecan var tabii.Önce biraz kendimden bahsetmek istiyorum. Ben doğuştan Karşıyaka’lı değilim sonradan sevda’ya tutulanlardanım.Kendi deyimimle “ENGELSİZ SEVDALILARDAN” Doğuştan engelliyim. Tekerlekli sandalye’de hayatımı idame ediyorum. Neyse bırakalım beni de gelelim sevdamıza Ben ticaret lisesi mezunuyum içime kafkaf ilk orada işlendi.Lisemiz sırf kafkaflıydı maça gidenler her hafta ballandıra ballandıra anlatırdı.Özenirdim içten içe 2006 yılında başladım takibe tv başından,Kafkaf bir iyi bir kötü gidiyordu.Klasik kafkaf işte 2 yıl boyunca böyle sürdü takibim sanki bir hobi gibi. 2008-2009 senesi Ankara’da son maçta yıkılan hayaller.Sonrasında 2009 2010 sezonu öncesi bana hediye edilen Akülu tekerlekli sandalyeyle farketmeden iyice tutulduk kara sevdaya….

Karşıyaka’yı sevmek başarı beklememektir bir nevi. Ben semtime sahip çıkıyorum diyebilmektir. KARŞIYAKALI OLMAK DELİLİKTİR. Bu kısır döngü Basketbol takımızın 2 kupasıyla biraz kırılmış olsa da her sene dramatik anılar barındırır içinde. 100. Yılda şampiyonluk beklerken 3 golle kümede kalmak, Avrupa’da 17 sayı öndeyken son saniye’de kupayı kendi evinde vermek,Cihat Arslan döneminde onca yokluğa rağmen verilen savaşa rağmen haketmediğimiz şekilde bariz hakem hatalarıyla orta sıralarda ligi bitirmek, ödeme sıkıntısıyla sürüp giden sezonda voleybol’da elindeki 1.Lig biletini rakibe vermek gibi.

Bu senede klasik başladı,futbol takımı iddialı başladı ama bir ileri bir geri, Basketbol 2 yıldır olduğu gibi dolu dizgin,voleybol’da ise iyi bir takımla söke söke alınan maçlarla basladı sezon.Bugün voleybol maçımızdaydık;Voleybol tribünümüz bir çekirdek aile gibi birbirine çok bağlı, taraftar sporcu iç ıçe aynı saatlerde futbol’da belalımız senelerdir yenemediğimiz Gaziantep belediye idi.Açıkça söyleyelim pek umudumuz yoktu ama eller telefonlarda kulaklarda bir yandan Bucadaydı 1 oldu…2 oldu….diye seslendik birbirimize acaba dedik?

Maç bitmiş kızlar kazanmıştı. Futbol 3-0 öndeydi. O gollerden haberleri olduğunda insanların gözündeki ışığı görmeliydiniz fazla uzatmaya gerek yok hasbelkader voleybol’da basketbol’da istediklerimizi alıyoruz.Yenilse de Canın Sağolsun diyebiliyoruz. Artık futbol’da da birşey bekliyoruz.Bugün 5-2 lik skorla bir an umut dolduk. Son sözumüz futbolcularımıza olsun…

Siz bir kıvılcım çakın. BİZ ALEV ALEV YAKARIZ BU ŞEHRİ !!!

Tayfun KARANFİL