KARS’TAN KARŞIYAKA’YA

Biraz kendimden bahsetmek istiyorum. Adım Batuhan Bursa’da yaşıyorum Lise öğrencisiyim kütük olarak ise Karslıyız.
Şimdi haklı olarak nereden geliyor bu Karşıyaka’lılık diyeceksiniz.Hemen anlatmaya başlayayım. 2013 yılında babamın işi gereği sürekli gittigimiz İzmir’e gittik.
İzmir’in Çiğli ilçesinde Karşıyaka delikanlısı bir akrabam var.Bir pazar günü tuttu kolumdan Karşıyaka’ya götürdü beni Çarşı’ya girdiğimizde her yer yeşil kırmızı ile bürünmüştü. Herkesin üstünde Karşıyaka formaları,atkıları vardı.Herkesin dilinde ise aynı besteler.
Bizde o gruba katıldık. Maç’a yaklaşık 2 saat kala vapurla Alsancağa geçtik. Abartmıyorum ben hayatımda bu kadar samimiyet sıcaklık kaynaşma görmedım.Vapurdan indik bestelerle,bayraklarla stada doğru yürüyoruz.Efsane İzmir Alsancak Stadyumu çeşitli nedenlerden dolayı müsabakalara kapatılan Alsancak stadyumu.Stada yakşatıkça kalp atışlarım artıyor kanım içten içe kaynıyordu.
Stad’a girişteki o tezahurat o atmosfer bana gerçek Karşıyaka’lılığı adeta yaşatıyordu.Maç başlayınca bu atmosfer iyi kıvılcımlanmıştı.Maç Adanaspor’la idi Maçı 2-1′lık bir skorla mağlup bitirmiştik ama maçı sanki biz kazanmıştık gibi inliyordu Açık Tribünü.Maç’ın bitiminde ise Bursa’ya dönüş yapmamız gerekiyordu ve yolda uzun uzun düşünme fırsatı yakalamıştım. Yaklaşık 1 Sene bu sevdayı içimde yaşadım ardından çeşitli Sosyal medyada ki sayfalar yoluyla 1912list Bursa temsılciliği üyeleriyle tanıştım Yaklaşık 1.5 senedir 1912List Bursa’nın faliyetlerıne elimden geldiğince katılmaya çalışıyorum
Yaş’ım 16 sosyal medya’da tanıdığım bir çok Karşıyaka taraftarı yaş olarak benden büyükler ve bir çoğu Karşıyaka’da ikamet etmekte.Onların affına sığınarak çok kısa olarak stad konusuna değinmek istıyorum.İzmir ALSANCAK STADYUMU çok değil 1.5 sene öncesine kadar benimde hikayemde bahsettiğim Adanaspor ile maçını izlediğim normal şartlarda maç yaptığımız Alsancak Stadyumu müsabakalara kapatıldı. İzmir’de Altay’ın Karşıyaka’ın Göztepe’nin Altınordu’nun İzmirspor’un maça çıktığı efsane stad kapatıldı.102 yıllık kulübümüzün 34 km uzaklıkta ki Buca Stadyumun’da futbol oynaması ise şahsım adına utanç verici.Bu kadar köklü külüplerin başka semtlerde hatta başka şehirlerde futbol oynamasını bir Karşıyaka taraftarı olarak hazmedemiyorum.Karşıyaka’yı hiç bir menfaat gözetmeksizin seven birisi olarak stadımızın istenen yere Yalı’ya yapılmasını ayrıca belirtmek istiyorum.

Batuhan GÜL