DÖVSEN NE YAZAR ! SÖVSEN NE YAZAR !

Dövsen ne yazar !

Sövsen ne yazar !

 

Gaziantep BŞB maçını gidip Alsancakta seyrettim mi? Hayır.Yok Tv’den seyrettim mi? O da hayır.Neden mi? Çünkü ben Tv’den maç seyredemem aşırı heyacan vücudumu sarıyor nefes alamıyorum.Bugün oynanan Gaziantep BŞB maçınıda seyretmedim ama maç boyunca Tv’den seyretmiş kadar yerimde duramıyor hatta deyim yerindeyse beni afakanlar boğuyordu.Durduğum yerde terliyor.Nefes almakta bile zorlanıyordum maç boyunca.Hatta evin içinde yerimde durmadığım için idama mahkum edilmiş tutuklular gibi volta atıp durdum. Tıp dilinde her halde buna panik atak denmekte.Cep telefonuma idaa üstünden Karşıyaka’nın gol haberleri gelir.Turkcell mesaj attı ilk yarı oynanırken eyvah..!Telefona bakayım mı? Bakmayayım mı? Ya gol’ü biz atmışsak .Mesaj’ı kim atmış Turkcell kayna anasına babasına ben burada dar ağacında boynuna urgan takılmış mahkum’un durumundayım adam o dakka bana mesaj atıyor.Tabii kaynıyorum Turkcell’e haksızmıyım ama.

İçimden bey namaz biri olarak ne dua varsa okuyorum.Hiç ses seda çıkmayınca web’ten maçkolik sayfasını açtım rakip ilk yarı 2-1 önde bizde tık yok.Bu arada idaa’dan mesaj geldi ilk yarı 0-0 bitti.Ohh çekeceğim ama çekemiyorum.Karnıma ağrılar giriyor.İkinci yarı başlamıştır herhalde ne bileyim.Cep’ten hala tık yok ama diğer maçıda merak ediyorum.Bir daha duygularıma yenik düşüp maçkolikten skora baktım hala diğer maç 2-1 bizde mi? Basireti bağlanmış derler ya hah aynen öyle biraz seviniyorum.Ne de olsa Dk.58 evin içinde voltaya devam.Kalp atışlarım daha da arttı.Göğüs bölgem aynaya baktım kıp kırmızı olmuş stresten.Tanrım bitir artık şu maçları.Bu arada Çetin ağabey telefon etti

-      Rasim diğer maç nasıl?

-      Valla abi ilk yarı sonucuna göre 1.lig’de kalıyoruz da gerisini ben de bilmiyorum.

Çetin ağabey’in telefonundan önce de annem hadi beni biraz dışarı çıkart dedi.Yav 81 yaşındaki anamada dur biraz şu maç bitsinde sonra denmez ki.Malum yarın anneler günü.İyi tamam.Tamam da kafayı yiycem ben.Evden çıkmadan bir kere daha bakayım dedim hala iki maçtada skorlar aynı.Dk.75 dua etmeye başladım.

-Allahım hadi bizimkiler beceriksizde.Sakarya 1 gol daha atsın.Hatta atmasın ama yemesinde..!

Allahla bu takım yüzünden pazarlığa oturdum ne hallere düştük yarabbim ya..

Annemi sahil’e indirdim 2 dakikalık yol ama bana 2 saatmiş gibi geldi.Hemen Cem kardeşimi aradım

-Bitti mi?

-Bitti.

Kaldık mı?

Ok.

Ohhhhh..! ya..!

Sonra hemen döndüm Çetin ağabey’i aradım

-      Abi tamam

-      Evet Rasim tamam.!

Sonra düşündüm.Burgaz marinasında ki bir banka oturup.

Helal olsun Sakarya’ya küme düşmeleri garantiydi.İsteselerdi çok rahat yedeklerle çıkıp Giresun’dan 4 gol yerlerdi.Ama onlar o Sakarya’yı temsil eden 11 cengaver küme düşeriz ama dil’e düşmeyiz der gibi sahada oynamışlardı.Direnmişlerdi.Tabir-i caizse bizim basiretsiz oyuncularımız yerine onlar ter dökmüşlerdi.100.yıldaki bir kulüp küme düşer mi dercesine.Helal olsun valla helal olsun 2-1 yenildiler ama kulüplerinin isimlerini dil’e düşürmediler.Yürekli takım diye buna denir.

Ya bizimkiler basiretsiz 4,5 milyon euroluk takım son maçta kendi evinde 2.3 milyon euroluk Gaziantep BŞB’ye 1 gol dahi atamadı.Son maçta dahi bizim yüzümüzü güldüremediler.Yazıklar olsun demek dahi içimden gelmiyor her nedense.

100.Yılımızda ben dahil yeşil – kırmızı renklere gönül vermiş.Kutsal topraklarda yaşayan ya da benim gibi uzaklarda hasret çeken tüm Karşıyaka sevdalılarını kahreden bu yönetime ve oyuncuları allah’a değil kör şeytan’a havale ediyorum.Allah’a havale edersem allah kullarına iyilik verir bunlar o iyiliği hak etmiyorlar.Ben evde hemde tv’den dahi seyretmeyen maçı bir taraftar çıldırma noktasına gelebiliyorsam tv’den seyreden kardeşlerimin ve Alsancak’a giderek destek olmak isteyen kardeşlerimin hallerini düşünemiyorum.

 Reva mı ? Basiretsizlik vurdum duymazlık bu taraftara.Mutlaka seneye bu takımda kalacak isimler olacaktır bu söyleyeceklerimizi bir kenara yazıp takıma yeni gelecek isimlerede bizzat bildirsinler.

”Seneye taraftardan takıma söz olsun bu sefer testi kırılmadan dövüceğiz.Testi kırıldıktan sonra bir daha hayır etmiyor.Dövsen ne yazar sövsen ne yazar.”

Rasim ÇELEBİ.

Bir Cevap Yazın