KARŞIYAKA SPOR KULÜBÜ HOCASIZ KALMAZ…

Yusuf Şimşek 2014 yılında takımımıza geldiğinde takımda gözle görülür bir derece artış oldu gerek iç saha gerek dış saha da her ne kadar takımı playoff’a çıkartamasa da geçen seneden bu yana bizleri umutlandırdı heyecanlandırdı.

Yusuf Şimşek aslında takımımızı bir üst lige çıkaracak kapasiteye sahipti ama bir türlü bitmeyen her maçta gerek iç gerek dış sahada kulübümüze kesilen akıl sır getiremediğimiz cezalar yüzünden bir türlü belimizi düzeltemedik ama her şeye rağmen güzel günler yaşattı bizlere Yusuf hoca. Yusuf hoca’nın takımımızı yarı yolda bırakarak gitmesinden söz etmek istiyorum biraz;

Yusuf Şimşek takımımızı olduğu gibi birde taraftarlarımızı kendisine inandırmayı baiarmıştı her defasında sokaklarda stadlarda haykırdığımız e-bilet uygulamasına karşı duruşumuzu takımımız daha fazla zarar görmesin ve iyi yerlere gelmesi için e-bilet boykotundan vazgeçip stadlara geri döndük. Yusuf hoca bizleri yarı yolda bıraktığı için dargınız ama verdiği emek gösterdiği çabalar için teşekkür ederiz.

Okuduğum resmi habere göre takımımız başına Galatasaray da futbol hayatını bitiren Ayhan Akman’nın takımın başına geldiğini öğrendim. Ben bu konuda düşünceleri dile getirmek istiyorum. Daha önce hiç bir deneyimi olmayan ilk defa Karşıyaka spor kulübü’nde teknik direktörlük yapacak olması,her ne kadar bir teknik direktörlük geçmisi olmasa da bizler yeni gelen hoca’ya umutlarımızı bağlayacağız ve deneyimli bir hoca olmasını isterdik. Her ne kadar futbol kulübümüz maddi sıkıntılar içerisinde de olsa Karşıyaka Spor Kulübü ahlaklı zeki ve çevik sporcular yetiştirir teknik direktörler değil… Son olarak takımımız Ordu maçını 6 – 0’lık bir skor ile galibiyet yaşadı ve bu da Ayhan hoca’nın ilk maçıydı güzel bir başlangıç yaptı ki insallah da böyle devam eder ama biliyoruz dost takımımız Ordu spor zor günler geçiriyor ve yedek kadro ile oynuyor gerek Ayhan hoca gerek futbolcularımız için kolay bir maçtı bu galibiyeti herkes bekliyordu skor olarak değil belki ama…galibiyet inancımız bu maç için tamdı.

Ondan dolayı kendi görüşüm olarak belirtmek istiyorum Ordu maçı kolay bir maçtı Ayhan hoca’yı ilerleyen haftalarda nasıl bir oyun stratejisi uygulayacak sonuçta ilk maci ve ilk teknik direktörlük maçı insallah yüzümüzü kara cikartmaz… Zaten her şey önümüzdeki hafta Gaziantep B.Ş.B maçında belli olacak Ayhan hoca asıl o zaman teknik direktörlük yapacak eğer o maçı alırsa ona karşı olan ön yargılarımız yıkılacak ve bizler için umut doğmuş olacak. Bu hafta Samsunspor’un Adana’ya yenilmesi bizim için çok iyi bir avantaj oldu. Bizde bu hafta Gaziantep B.Ş.B maçında galibiyet alırsak play off umutlarımız yeniden yeşerecek. Son olarak Karşıyaka Spor Kulübü başkanımız Fatih Diniz Orduspor maçından sonra 5 bin TL pirim vermis futbolculara gereksiz bir adım olmuş kanımca eğer o pirimi Gaziantep B.Ş.B maci öncesi verseydi daha iyi olurdu…

SEZGİN GÖK